VÍKENDOVÉ CELODENNÍ KURZY - vhodné i pro mimopražské zpěváky

Lekce s učitelem v učebně - hodiny sólové, párové nebo skupinové.
Pravidla fóra
Zajímá vás, jak probíhá výuka ve Škole moderního zpěvu? Zeptejte se nás...
Základní informace naleznete na našem školním webu http://www.modernizpev.cz.
Uživatelský avatar
Škola moderního zpěvu
www.modernizpev.cz
Příspěvky: 54
Registrován: pon 05. zář 2011 14:45:36

VÍKENDOVÉ CELODENNÍ KURZY - vhodné i pro mimopražské zpěváky

Příspěvek: # 809Příspěvek Škola moderního zpěvu »

Na četná přání zájemců o studium zpěvu jsme zavedli celodenní víkendové pěvecké semináře pro omezenou kapacitu účastníků.

Zájemci o výuku zpěvu k nám jezdí opravdu z celé republiky, namátkou třeba z Liberce, Tábora, Teplic, Pardubic, Brna nebo Havířova. Pro některé bývá komplikované jet několik hodin do Prahy, odbýt si jednu lekci a pak se zase několik hodin vracet domů. A to navíc ještě ve všední dny, kdy má standardně naše škola otevřeno. Ale dokonce i někteří pražští žáci, kteří mají hodně práce, nestíhají chodit na výuku ve všední dny. Pro všechny tyto zájemce je výhodnější víkend.

Jenomže my nejsme jen "obyčejní učitelé hudby", co po absolvování studia hudby vyšli ze školy a rovnou "zapadli" do nějaké "hudebky" a ztratili tak kontakt s hudební realitou. My jsme aktivní umělci, což je naší devizou, protože jsme schopni předávat aktuální informace z dění populární hudby a také tipy a triky z praxe, které vás nenaučí škola, ale život. S tím však souvisí, že aktivní hudebník obvykle od čtvrtka do neděle vystupuje. O víkendech bývají navíc v divadlech tzv. "dvojáky", tedy že se hraje dvakrát za den. Pak je nereálné k tomu ještě vyučovat.

Jelikož zájem o víkendovou výuku je opravdu velký, rozhodli jsme se, že zkusíme dle našich uměleckých povinností sice nepravidelně, ale alespoň občas pořádat víkendovou výuku, byť za cenu toho, že ten den nebudeme nikde umělecky vystupovat.

Výhoda těchto skupinových pěveckých workshopů je nejen v konání o víkendech, ale také v tom, že kurz je celodenní, takže se za jeden den probere mnohem více látky než za jednu běžnou vyučovací hodinu. To ocení zejména mimopražští zpěváci.

Nezanedbatelnou výhodou je i výrazná finanční úspora, kdy v přepočtu na jednu vyučovací hodinu platí účastníci pouze zlomek běžné ceny.

Další výhodou je i fakt, že člověk se učí i pozorováním! Mnohdy, když lektor upozorní žáka na nějakou nevědomou chybu, žák si ji nedokáže u sebe řádně uvědomit už jen proto, že je tato chyba nevědomá, ale často i proto, že člověk sám sebe slyší jinak, než jeho okolí. Navíc se při zpěvu soustředí na mnoho věcí najednou a tak mu snadno nějaký detail unikne. Ovšem když vidí chybu na někom jiném, uvědomí si ji podstatně zřetelněji. Velmi užitečné také bývá, když žák vidí, jaký účinek se dostaví, když druhý student sledovanou chybu odstraní.

Nehledě na řadu doplňujících otázek, které během kurzu jednotliví účastníci kladou. Mnohdy si jednotlivci díky těmto otázkám, které by je samotné ani nenapadly, doplní mozaiku informací, díky čemuž probíranou látku lépe a rychleji pochopí.

Dalším pozitivem výuky ve skupině je vzájemná motivace a kolegiální podpora. Také sdílená radost, že se něco povedlo, je v kolektivu větší něž při sólové výuce a o to více motivuje do další práce.

Samozřejmě, že skupinová výuka už ze svého principu nemůže poskytnout individuální komfort, proto se na těchto kurzech věnujeme hodně výkladům techniky, které stejně žáci musí na sólových lekcích absolvovat. Rozdíl je ale právě v tom, že zde to absolvují za zlomek ceny a navíc se díky doplňujícím otázkám obvykle probere problematika ještě více do hloubky.

Proto jsou na kurzu dva lektoři, aby se povedlo všechny účastníky uhlídat, že probíraná cvičení provádějí správně a ti pak odjížděli domů s pocitem, že vše pochopili, vědí, jak mají doma cvičit a zažili si na kurzu pocit, jaké to je, když to dělají správně.
kolegaVH
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26. úno 2018 17:42:12

Příspěvek: # 810Příspěvek kolegaVH »

Detailní a logicky navazující výklad, praktické ukázky včetně pečlivé kontroly provedení, příjemné a dobře dostupné prostory jamm klubu, strhující šou Lukáše Jindry a pestrá směs účastníků. Ocenil bych podklady k písním dostupné předem, případně třeba výtah teorie a cvičení, zjednodušilo by to tvorbu poznámek a přípravu. Jsem moc spokojen, děkuji!

P.S.: Dvakrát se mi nepodařilo odeslat zevrubnější recenzi, tak jsem to hodně zkrátil
jarda
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26. úno 2018 11:46:49

Příspěvek: # 811Příspěvek jarda »

Zdravím všechny hudební nadšence:) Kurzu jsem se zúčastnil, a rád se podělím o své dojmy - třeba tak někomu usnadním rozhodování, jestli to stojí za to.

Na tuto školu jsem narazil úplně náhodou na facebooku. Znáte to, jeden z vašich přátel někam klikne, mě se to líbí, tak taky kliknu, a je to... Popravdě jsem už delší dobu přemýšlel, že jako člen malé amatérské kapely příležitostně hrající pro svoje kamarády všude možně, bych měl konečně zjistit, jak se má opravdu zpívat, a nedělat to jen "pocitově". Nebyl jsem si jistý, jak poznám dobrého učitele zpěvu, takže možnost jednodenního workshopu byla naprosto ideální příležitost.

Už od začátku mi byl přístup Lukáše i Kačky, obou lektorů, velmi sympatický. Ví o čem mluví, evidentně mají spoustu zkušeností jak z praxe, tak několikaletého učení. Náplň kurzu byla pro mě, úplného začátečníka, přesně podle představ. Byl dán velký důraz na úplné základy, tedy dýchání a věci s tím spojené. Veškeré teorie byla vždy doplněna dostatkem cvičení, které jsme si za přísného dohledu poctivě vyzkoušeli:) Poslední část semináře, praktické ukázky v podobě připravených písní jednotlivých účastníků, to byla také hodně zajímavá záležitost (a pro pár z nás lehce stresující:D) - takové to klasické karaoke, jen s tím rozdílem, že tady vás bedlivě pozorovalo lektorské duo a všichni ostatní:))

Ve zkratce - celkově moc povedená záležitost, která splnila moje představy a očekávání, takže můžu s klidným svědomím doporučit!

Snad se mi v budoucnu poštěstí navštívit další podobný kurz, nebo rovnou klasické hodiny;)

ps. souhlasím s kolegou, hodily by se karaoke podklady předem, ale pokud je máte v rámci nějakého karaoke programu, tak pak alespoň orig. mp3 nahrávku se stáhnutým vokálem (vytvořené např. v Audacity, přece jen ne každý si to zvládne upravit, není to sice dokonalé, ale pro představu stačí)
Zdeňka Čermáková
Příspěvky: 1
Registrován: ned 25. bře 2018 13:39:13

Příspěvek: # 818Příspěvek Zdeňka Čermáková »

Bylo naucne,prakticke a velmi vesele pojate zpivani :-)
Nadherne prozity den!Dekuji.
JanaZ
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. bře 2018 10:37:53

Příspěvek: # 819Příspěvek JanaZ »

Vikendovy kurz byl fajn. Lukas s Kacenkou byli dobre pripraveni, vse, co nam rikali doprovazeli praktickymi ukazkami. Kazdemu dokazali zodpovedet vsechny otazky, kazdemu pomohli s konretnim problemem na konkretni pisni.
Sesla se tam prima parta lidi, vladla tam dobra nalada...takze ja jedine doporucuji a doufam, ze bude jeste nejake pokracovani ;-)
Jana, Iveta a Petra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. dub 2018 22:30:11

Příspěvek: # 842Příspěvek Jana, Iveta a Petra »

Chtěly bychom moc poděkovat za Váš seminář pro pokročilé zpěváky. Byl velmi poučný, zábavně podaný a přitom velmi dobře vysvětlen. Moc nás to bavilo.
František Mazura
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. kvě 2018 22:51:46

Příspěvek: # 841Příspěvek František Mazura »

Ahoj Kateřino a Lukáši,
velké díky za úžasný den. Bylo to parádní kurz ve všech směrech .
Konečně vím, co dělat s problémy při zpěvu, vy jste byli skvělí lektoři- bylo to srozumitelné, podané příjemnou formou v uvolněné atmosféře, k čemuž přispěli i ostatní kurzisté a stále na to vzpomínáme.
Zdravíme do Prahy, přejeme radostné dny a snad někdy příště. Třeba bychom se mohli domluvit i na hodinu na skype .Kdyby jste zavítali na Moravu,tak se určitě ozvěte.
S pozdravem
František a Midi
Milan M.
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. úno 2019 15:03:30

Příspěvek: # 1046Příspěvek Milan M. »

První víkendový seminář byl super :!: i když kvůli počasí hned pozdním příchodem což mě hodně znervóznilo, ale výborná atmosféra vše uklidnila. Jestli se někdo rozhoduje zda zvolit tuhle školu tak vřele doporučuji ;) těším se na další lekce.
Lucie Krejná
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. úno 2019 15:22:09

Příspěvek: # 1047Příspěvek Lucie Krejná »

První seminář byl opravdu super. Lukášek s Kačenkou jsou sympaťáci a profíci každým coulem a bylo mi potěšením strávit v jejich přítomnosti celý den :)
Vše co nám pečlivě vysvětlovali a ukazovali, jsme si následně zkoušeli a každému z nás se věnovali podle individuálních potřeb :) Kdykoliv se během kurzu někdo na něco zeptal, odpověd byla pečlivě zodpovězena. Zkrátka starali se o nás velmi pečlivě :)
Michal Karlesz
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26. bře 2019 0:54:02

Příspěvek: # 1058Příspěvek Michal Karlesz »

Ahoj všem případným zájemcům o víkendový seminář,

chci se podělit o své zkušenosti z něj a zároveň touto cestou poděkovat Lukášovi a Kačce, za opravdu dobře vymyšlený koncept.

Zpočátku jsem byl lehce skeptický ohledně průběhu. Nedovedl jsem si představit, že lze více lidem najednou něco vysvětlovat a při tom být i individuální, ale moje českým školským systémem deformované představy oba lektoři rychle srovnali. Zvolené prostředí malého, pro mě útulného, technicky dobře vybaveného klubu, je skvělé. Velikost skupiny ideální.
Nevím jestli je to pravidlo, nebo se to zrovna jen zdařilo, ale i mix absolventů byl fajn. Sešli se tu úplní začátečníci i zkušení zpěváci.
Jak už tu někdo dříve uvedl, všechna probíraná témata byla doplněna poznatky z praxe a individuální dotazy zodpovězeny a jasně vysvětleny.

Pro mě osobně nejsilnějším zážitkem bylo, po letech zpívat před “cizími” lidmi, i když jen malou skupinkou. Že jsem trémista jsem sice věděl, ale co to se mnou udělalo, raději ani nebudu popisovat, abych někoho neodradil.

Abych to shrnul.
Pokud se chcete dozvědět něco o základech zpívání, jak nacvičovat repertoár, vyzkoušet si zpěv v malém klubu před publikem, zhruba zjistit jak probíhá individuální hodina a přitom strávit den s lidmi se stejným “postižením” pak tento seminář mohu vřele doporučit.

Michal K.
Přidat příspěvek v tomto tématu