Vaše dotazy k výukovým CD

Pěvecká cvičení s vysvětlením a předvedením, doprovody pro domácí trénink.
Pravidla fóra
Jak si nahrávky objednat?

1. Z naší nabídky na https://www.modernizpev.cz/eshop/cd.php si vyberte sadu hlasových cvičení, o která máte zájem
2. Pošlete objednávku na obchod@modernizpev.cz
3. Počkejte na doručení
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Vaše dotazy k výukovým CD

Příspěvek: # 574Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Na základě četných přání zpěváků, kteří jsou z daleka a nemohou pravidelně dojíždět do Prahy, jsem začal ve volných chvilkách v učebně vytvářet nahrávky nejžádanějších pěveckých cvičení, aby i žáci, co nemohou mít se mnou pravidelně lekce, mohli doma trénovat "se mnou".

Tyto "demo-nahrávky" hlasových cvičení nyní nabízím na školní e-shopu https://www.modernizpev.cz/eshop/cd.php.

Dopředu upozorňuju: nic nenahradí přímý kontakt s lektorem!
Domácí tréninky podle nahrávek jsou jen jakousi "nouzovou variantou". Spíše by měly být prostředkem k upevňování znalostí nabitých na lekci s učitelem. Proto všem uživatelům mých CD doporučuju, aby nejdříve absolvovali alespoň jednu lekci se mnou nejlépe přímo v učebně v Praze nebo alespoň on-line po Skypu. Na lekci Vám vše vysvětlím, předvedu a zkontroluju, že jste to pochopili a cvičení provádíte správně.

Cvičení na CD nepodchycují veškerou problematiku školení pěveckých hlasů.
Jsou jen malým zlomkem v pestré mozaice technik a jednotlivých cvičení, která vyučuju na hodinách. Na nahrávky jsem se snažil vybrat jen ta cvičení, kde minimálně hrozí, že by je žák, který nemá pravidelný kontakt s učitelem zpěvu, mohl špatně pochopit.

Jsem zvyklý každému žákovi upravovat cvičení přímo na míru co se týče rozsahu, zpívaných hlásek a melodií. To na CD samozřejmě nelze, takže jsem se snažil o univerzální variantu, která by měla vyhovovat nejširšímu množství zpěváků. Když se spolu alespoň jednou uvidíme na lekci (ať už osobně nebo on-line po internetu), je možné, že Vám navrhnu změnu provádění těchto cvičení oproti nahrávce tak, aby to lépe vyhovovalo Vašim potřebám.

Pokročilé světové pěvecké techniky jsou už podstatně náročnější na pochopení a proto jsem je na CD nezpracoval. Zkušenější zpěváky proto odkazuju na sólové lekce se mnou buď v Praze v učebně nebo on-line přes Skype.

Nahrávky byly vytvářeny v "amatérském" prostředí učebny zpěvu se záměrem, aby předně plnily funkci vědomostní. Neřešil jsem tedy příliš jakost zvukového záznamu, což ale kvalitu domácí výuky nijak nesnižuje.
Do budoucna chystám finální verze těchto nahrávek, které už budou realizovány v profesionálních podmínkách. Dále také rozšířím spektrum témat, kterými se tyto sady cvičení budou zabývat.
Pavla
Příspěvky: 1
Registrován: sob 21. lis 2009 14:25:21

Uvolňovací cvičení

Příspěvek: # 583Příspěvek Pavla »

Hezký den, chtěla bych se zeptat na cenu Vašeho CD uvolňovacích cvičení a jak dlouhé či obsáhlé je. Pak by mě ještě zajímal stručný obsah popových a rockových cvičení. Děkuji za Váš čas Pavla:-)
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Uvolňovací cvičení

Příspěvek: # 584Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Dobrý den,
jsem zpět v České republice a konečně odpovídám… :)

Stručný obsah cvičení a cena?
Vše jsem se snažil vypsat na stránku e-shopu, zkuste tam mrknout: https://www.modernizpev.cz/eshop/cd.php.
Pokud se nedozvíte vše, co jste chtěla vědět, napište mi na eshop@modernizpev.cz.

Lukáš Jindra
Zdenka Hladíková
Příspěvky: 1
Registrován: sob 24. dub 2010 20:33:41

technika zpěvu

Příspěvek: # 585Příspěvek Zdenka Hladíková »

Dobrý den,
jsem zralá žena, která léta zpívala ve sboru. Pak přišly starosti a bylo po zpívání.Ke zpívání se teď vracím,jsem soprán, ale mám pocit, jakobych ho nedokázala pořádně rozvinout.Ráda bych konzultaci u Vás s koupí Vašeho CD. Prodala jsem své skvělé piano, žel neoplývám financemi. Muž je ID a tak si nemůžu dopřát tu radost a mít Vás za učitele.
dík za Vaši případnou reakci, Zdenka Hladíková
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: technika zpěvu

Příspěvek: # 586Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Dobrý den,
na jednorázovou konzultaci se bude možné domluvit. :) Rozvrh mám sice narvaný, ale sem tam se nějaká ta skulinka naskytne. :)

Napište mi na můj mail lukas@modernizpev.cz.
Lukáš Jindra
Uživatelský avatar
Škola moderního zpěvu
www.modernizpev.cz
Příspěvky: 54
Registrován: pon 05. zář 2011 14:45:36

Škola moderního zpěvu Lukáše Jindry - noví lektoři

Příspěvek: # 587Příspěvek Škola moderního zpěvu »

Od října 2011 je už problém s nedostatkem volných míst vyřešen – vzniká Škola moderního zpěvu, což není už jen Lukáš Jindra, ale i další lektoři, u kterých Lukáš Jindra důvěřuje v jejich schopnosti natolik, že si je vybral jako svoje nejbližší spolupracovníky.
Navíc je možno navštěvovat mnohé skupinové semináře a workshopy, kde se vždy volné místo najde. :)
malá iveta
Příspěvky: 4
Registrován: úte 18. lis 2014 12:17:49

nahrávka na CD

Příspěvek: # 588Příspěvek malá iveta »

Dobrý den,moc ráda zpívám a moc bych chtěla jestli je možné nějakou nahrávku na CD,ráda bych si ho zakoupila,a ještě jsem se chtěla zeptat,jak se naučit zpívat soprán jak k tomu dojít,jestli je to těžké nebo ne,protože na zpěv se chodí několik let učí se tam i opera pokud chce se opravdu člověk naučit zpívat,mockrát Vám děkuji za odpověď..iveta
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: nahrávka na CD

Příspěvek: # 589Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Dobrý den,
ano, v tuto chvíli (rok 2014) vám mohu poskytnout 2 CD, která obsahují demo-verze nahrávek hlasových cvičení. 1.CD je zaměřeno na základní popová cvičení pro začínající zpěváky a 2.CD je zaměřeno na uvolnění zejména v oblasti čelisti, jazyka a hrtanu.

Cvičení byla vytvořena na četné žádosti žáků, nicméně zvuk nemá studiovou kvalitu, což ale kvalitu cvičení nijak nedegraduje. Každopádně chystám se cvičení přepracovat a nahrát ve studiové kvalitě a hlavně rozšířit okruh problematik, kterými se tato CD budou zabývat.

Tedy pro tuto chvíli jsou k dispozici pouze ta 2 zmiňovaná CD. Máte-li o ně zájem, napište mi na obchod@modernizpev.cz.

Vaše další otázky už nespadají do kategorie „Vaše dotazy k výukovým CD“, tak je prosím směřujte do kategorie „RADY PRO ZPĚVÁKY“, kterou naleznete zde: https://peveckaporadna.cz/viewforum.php?f=2.
Děkuju za pochopení. :-)

Lukáš Jindra
malá iveta
Příspěvky: 4
Registrován: úte 18. lis 2014 12:17:49

Re: Re: nahrávka na CD

Příspěvek: # 590Příspěvek malá iveta »

Dobrý den moc Vám děkuji za odpověď,ale já potřebuji k dechové hudbě,tak nevím zda by mi to pomohlo,nejsem rokerka,asi mám smůlu pěkný den Vám přeji..
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Re: Re: nahrávka na CD

Příspěvek: # 591Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Dobrý den,
správná technika je základem jakéhokoli žánru. Je tedy jedno, jaký žánr zpíváte. Máte-li správně zažitou pěveckou techniku, je výběr hudebního stylu pouze vaší svobodnou uměleckou volbou nezávislou na technice.
Lukáš Jindra
Přidat příspěvek v tomto tématu