Podrobný rozbor od lektora zpěvu (neveřejná analýza po e-mailu)

Neveřejná analýza od lektora / Veřejné hodnocení od návštěvníků fóra.
Pravidla fóra
► NEVEŘEJNÁ ANALÝZA OD LEKTORA

Jak to funguje?

1. Nahrajete svůj zpěv nebo řeč (pokud možno přirozeně bez studiových efektů) v maximální délce 15 minut
2. Pošlete nahrávku na skola@modernizpev.cz
3. Provedete platbu za tuto službu na náš účet - více info zde: https://www.modernizpev.cz/vyuka-na-dalku/analyza.php
4. Asi do týdne (dle naší vytíženosti) dostanete podrobný rozbor vaší nahrávky a návrh, v čem byste se měli zlepšovat a jak toho nejúčinněji dosáhnete


► VEŘEJNÉ HODNOCENÍ OD NÁVŠTĚVNÍKŮ FÓRA

Pravidla pro vkládání odkazů na nahrávky:

- do vaší „Odpovědi“ vložte odkaz na nahrávku vašeho zpěvu nebo řeči a vyplňte kolonku „Předmět“, aby na vás ostatní mohli přehledněji reagovat
- nahrávky nesmějí podněcovat k nenávisti či jiné trestné činnosti nebo jakkoli jinak porušovat zákony České republiky
- nahrávky nesmí být reklamou na žádné produkty, služby, akce, apod.
- takovéto příspěvky budou smazány a účet autora zablokován

Pravidla pro hodnocení nahrávek:
- při odpovídání v kolonce „Předmět“ napište „Re:“ a za to název příspěvku, na jehož nahrávku reagujete
- pište svá hodnocení pravdivě, ale slušně, zdvořile a s ohledem na city zpěváků, kteří jsou mnohdy teprve v začátcích, ale snaží se zlepšovat a proto sem vložili své nahrávky s očekáváním vaší pomoci - myslete na to, že zpěváci bývají citlivé duše, abyste je svým přísným hodnocením neranili
- sprostá slova, urážky čí ponižování jsou zakázány a takové příspěvky budou vymazány a účty těchto návštěvníků zablokovány
Uživatelský avatar
Škola moderního zpěvu
www.modernizpev.cz
Příspěvky: 54
Registrován: pon 05. zář 2011 14:45:36

Zpětná vazba: Jak jste spokojeni se službou "Analýza nahrávek"?

Příspěvek: # 570Příspěvek Škola moderního zpěvu »

Milí uchazeči o pěvecké vzdělání,
vězte, že pro každého zpěváka je velmi důležitá zpětná vazba!

Člověk svůj hlas vnímá jinak, než v reálu zní. Už jen proto, že tzv. "vnitřním slyšením" vnímá silněji frekvence znějící v jeho hlavě vlivem přenosu vibrací po kostech, které doputují až do ucha. Ven z nás ale vychází zvuk docela odlišný. Proto se mnohdy stává, že člověk nezvyklý se slyšet reprodukovaně, na nahrávce svůj hlas zprvu vůbec nepozná.

Nehledě na nevědomé chyby, kterých má v počátcích každý zpěvák mnoho. A uvědomí si je až tehdy, když ho na ně někdo upozorní. A nejlépe si pěvecké chyby člověk uvědomí, když s lektorem analyzuje svůj zpěv z nahrávky.

Tento druh zpětné vazby lze velmi snadno vykonat i na dálku a vůbec nevadí, že při tom nedojde k přímému kontaktu s lektorem.

Uchazečům o službu "Analýza nahrávek" vypracujeme podrobný rozbor jejich zpěvu, upozorníme kde se přesně v nahrávce daný jev vyskytuje a navedeme je, jak se chyby nejefektivněji zbavit.

Ideální je službu "Analýza nahrávek" kombinovat se sólovou lekcí nejlépe v učebně s lektorem a nebo alespoň on-line prostřednictvím služby Skype.
Tomáš
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. led 2015 17:45:29

Úžasné!

Příspěvek: # 595Příspěvek Tomáš »

Dobrý večer,
mockrát děkuji pane učiteli. Je úžasné co všechno tam dokážete vyposlouchat. Snad se mi podaří posunout se o kousek dál.
Mockrát děkuji a jdu cvičit, cvičit a cvičit :-)
Přeji hezký zbytek večera
Tomáš
eva.s
Příspěvky: 1
Registrován: úte 22. pro 2015 23:33:40

Díky

Příspěvek: # 596Příspěvek eva.s »

Ahoj Lukáši,:-)
díky moc za upřímnost i za práci kterou jsi si dal s rozborem. To co jsi napsal, tak to je přesně to co potřebujeme slyšet. Ještě jednou za vše moc děkujeme. Přeji Tobě i celé Tvé rodině krásné a klidné Vánoce, hodně dárků a nejen pracovních úspěchů v Novém roce. E
Olga
Příspěvky: 1
Registrován: ned 01. led 2017 21:30:03

Pomohlo

Příspěvek: # 597Příspěvek Olga »

Dobrý večer,
děkuji za rady a tipy, zaměřím se na to. Jdu si vygooglit bránici :-)
Také přeji hezký nový rok
O.
Martin
Příspěvky: 1
Registrován: ned 01. led 2017 17:15:55

Děkuji za podporu

Příspěvek: # 598Příspěvek Martin »

Dobrý den,
děkuji za informace, myslím že obsahově jste odpověděl na to, co jsem chtěl vědět.

Opravdu mi bude stačit zpívat pěkně lidové písničky a jednoduché POP věci. Takže to mě potěšilo.

Hezký den
Martin
JessicaCorny
Příspěvky: 3
Registrován: ned 31. pro 2017 15:39:28

Příspěvek: # 685Příspěvek JessicaCorny »

Dobrý den všem,

nedávno jsem využila analýzu nahrávek u ŠMZ, protože to mám do Prahy mooooc daleko a přišlo mi to jako nejjednodušší způsob, jak přijít na své pěvecké problémy.
P. Jindrovi jsem poslala nahrávky s koncertu se svou kapelou, aby to měl všechno pěkně v surové podobě a slyšel všechny mé nedostatky. Všechny zaslané písně mi rozepsal do malých detailů a nejvíce si cením toho že v nahrávkách rozeznal jeden zlozvyk, který jsem si já sama nebyla schopná uvědomit. Konkrétně šlo o intonační problémy na začátku frází, které jsem si já sama do většího celku nespojila. Takže od zítřka opět začínám na tvrdo trénovat song po songu s klavírem, znovu si (po několika měsících) ujasním intonaci ve vlastních písničkách a především se budu snažit řídit radou kterou mi p. Jindra dal - myslet na nastupující tón, ještě než jej vypustím z pusy, protože pak už je pozdě. :D

Tolik stručně k tomu, co Vám analýza nahrávek může pomoct odhalit. Je to super služba, kterou určitě v budoucnu využiji znovu a vřele doporučuji i ostatním. Především těm, kteří nemohou dojíždět na pravidelné lekce. Je to nejlepší způsob, jak se může učitel seznámit s vaším hlasem a problémy a následně Vás nasměrovat. :)

Ať se Vám všem krásně zpívá!
A Lukáši ještě jednou děkuji za rozbor. :) Vaše zpětná vazba mi udělala velkou radost. :)
Blanka Rašková
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27. bře 2020 12:37:07

Spokojenost s analýzou nahrávky

Příspěvek: # 1165Příspěvek Blanka Rašková »

Ahoj Kačko,
moc děkuji za podrobnou analýzu a za pomoc s písničkami, kde jsem řešila nejen českou ale i anglickou píseň. Moc si mi pomohla.
Musím se přiznat, že jsem nad touto formou "výuky" trochu váhala. Ale bylo to zbytečné. Pomohlo mi to a mám zpětnou vazbu, která mi pomůže na sobě pracovat (a že toho bylo do nejmenšího detailu :-) ). Je to super pro ty, co to mají za vámi trochu z ruky. Mohu ale doporučit určitě všem. Já toho využiji beztak zase brzy ;-)

Měj se krásně ;-)
Blanka
Lucie Pechačová
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. pro 2020 12:41:36

Příspěvek: # 1218Příspěvek Lucie Pechačová »

Dobrý den,

děkuji moc za analýzu, to mě moc potěšilo a určitě mě to motivuje pokračovat se zpěvem dál. :)
Přidat příspěvek v tomto tématu