Pěvecké školy, ZUŠ, konzervatoře, akademie - kterou si vybrat?

Prosíme:
- nezakládejte duplicitní témata - pište své příspěvky do již existujících diskusí
- při psaní dotazu vyplňte políčko "Předmět" - zvýšíte tím přehlednost poradny
Děkujeme.

Která konzervatoř v Praze je lepší?

Příspěvekod Pamela Koky » čtv 03. dub 2014 3:34:33

Dobrý den.Která konzervatoř je lepší prostředím a na populární zpěv ? Pražská,Ježkova či Mezinárodní?
Pamela Koky

Re: Která konzervatoř v Praze je lepší?

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » čtv 03. dub 2014 14:19:44

Dobrý den,
to je dost osobní otázka a nerad bych se někoho dotknul…

Já sám mám vystudovanou Pražskou konzervatoř, studoval jsem i na Ježkově konzervatoři a později jsem vyučoval populární zpěv na Mezinárodní konzervatoři. Mám tedy zkušenosti se všemi třemi.

Nechci být ale nějaký soudce, která je lepší a která horší…

Odpovím vám tedy čistě jako občan Lukáš. Kdybych já měl svoje dítě poslat na některou konzervatoř a měl peníze, volil bych konzervatoř v Londýně. Když bych si měl vybírat nějakou u nás v Česku, je to už těžší si vybrat. Ale zvolil bych Ježkovu nebo Pražskou konzervatoř.

Přeju hezký den.
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Umělecké školy na doporučení

Příspěvekod Sam » sob 10. kvě 2014 0:21:46

(vím, že by se neměla zakládat nová témata, ale žádné podobné jsem nenašel)
Jak jsme již psal v jiném tématu, chtěl bych se naučit zpívat. Jsem naprostý začátečník, který se chtěl obejít bez učitelů, jen SAMOUK, ale bohužel jsem dospěl k závěru, že to asi nepůjde, asi bych se s tím trápil.. Chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi nemohli doporučit nějakou Uměleckou školu, kde bych se mohl na příští školní rok zaregistrovat.. Hledám nějakou školu, nejlépe s výukou moderní hudby, ale o to asi tak úplně nejde, hlavně, abych se tam naučil vše, co je ke zpěvu potřebné (dýchání, samotný zpěv…) (soukromou, či státní – to je jedno) ale nijak finančně náročnou, protože bych si to nemohl dovolit. Již jsem na internetu hledal, ale nemám takové zkušenosti jako Vy, tak jsem chtěl pomoct od odborníků.
Jsem z Prahy poblíž centra, tak jestli by tu v Praze nebylo někde něco, s čím byste měli dobré zkušenosti..
Děkuji moc za rady.
Sam

Re: Umělecké školy na doporučení

Příspěvekod Škola moderního zpěvu » sob 10. kvě 2014 12:46:23

Dobrý den,
tak přijďte k nám – Škola moderního zpěvu: http://www.modernizpev.cz/.
Nabízíme přesně to, na co se ptáte.

Výuka u nás startuje na 125Kč za vyučovací hodinu.
Jsme studovaní lektoři a profesionální zpěváci zároveň, navíc zveme na workshopy celebrity z domova i zahraničí (David Uličník, Lucia Šoralová, Ota Balage, vokalistka Michaela Jacksona Berit Kullberg, vokalista Mariah Carey Solomon Facey apod…).
Vyučujeme podle nejúspěšnějších světových metod.

U nás najdete všechno, co každý zpěvák potřebuje. Nabízíme sólové lekce, skupinové semináře orientované na specifické problematiky, které nejdou nacvičit na sólových lekcích, pravidelné koncerty, apod. Vyučuje se u nás i hudební teorie a skládání, pro autorskou tvorbu žáků pořádáme sólové koncerty v centru Prahy.
Prostě přijďte a přesvědčte se na vlastní kůži.
V případě zájmu pište na skola@modernizpev.cz.

Budeme se těšit na viděnou.
Škola moderního zpěvu
Škola moderního zpěvu

www.modernizpev.cz

Lze studovat konzervatoř po vysoké škole?

Příspěvekod vettany2 » úte 17. bře 2020 1:37:15

Zdravím, měla bych dotaz ohledně studia konzervatoře. Dá se studovat konzervatoř i po dokončení bakalářského studia na VŠ? Momentálně jsem totiž studentkou prváku na Filosofické fakultě UK a ráda bych svůj obor dokončila. Nicméně jsem po prvním semestru zjistila, že jsem se unáhlila a že bych přece jen chtěla studium klasického zpěvu zkusit. Bohužel podání přihlášek pro příští školní rok už jsem prošvihla, takže budu mít možnost se přihlásit až příští rok. Byl by můj poněkud vyšší věk než přímo po maturitě problémem?
Všichni mi říkají, že jestli chci studovat zpěv teď, je lepší jít na VŠ, nicméně já mám za sebou pouhé absolutorium 1.cyklu na ZUŠ, takže si myslím, že na přijímačky např. na AMU nemám zkušenosti ani hudební vzdělání.
vettany2

Re: Lze studovat konzervatoř po vysoké škole?

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » úte 17. bře 2020 2:38:11

Dobrý den,
každá konzervatoř to má trošku jinak. Pokud vím, tak státní konzervatoře (v Praze je to Pražská konzervatoř nebo Konzervatoř Jaroslava Ježka) mají určité omezení, ale soukromé (v Praze Mezinárodní konzervatoř) nemají.

Nicméně já jsem státní Pražskou konzervatoř začal studovat ve 22 letech a nebyl problém. Co se týče soukromé Mezinárodní konzervatoře, tak tam není problém studovat třeba ani po čtyřicítce. Také můžete zvolit variantu, že můžete studovat vysokou školu a konzervatoř paralelně. I takové spolužáky jsem na konzervatoři měl.

Tedy nebál bych se. Nicméně si to můžete ověřit na sekretariátech těchto škol.

Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Zpět na Studium zpěvu, hlasové poradenství, konkurzy, přijímačky