Chci nového učitele - zatím mě lekce zpěvu moc nenaučily

Příprava na konkurz, talentovky na konzervatoř, ZUŠ, jakou školu si vybrat?
Pravidla fóra
Prosíme:
- nezakládejte duplicitní témata - pište své příspěvky do již existujících diskusí
- při psaní dotazu vyplňte políčko "Předmět" - zvýšíte tím přehlednost poradny
Děkujeme.
Tereza
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11. úno 2015 16:00:15

Změna přístupu (nová cesta)

Příspěvek: # 97Příspěvek Tereza »

Mám dvě dcery (14,10). Obě chodí od malička na výuku sólového zpěvu do ZUŠ. Jenže výsledky žádné… chtěla bych změnu, abych zjistila, jestli to jde i jinak. Děkuji za odpověď. Tereza
Uživatelský avatar
Škola moderního zpěvu
www.modernizpev.cz
Příspěvky: 54
Registrován: pon 05. zář 2011 14:45:36

Re: Změna přístupu (nová cesta)

Příspěvek: # 182Příspěvek Škola moderního zpěvu »

Dobrý den,
my se snažíme dělat výuku jinak, lépe, dle nejlepších světových pěveckých škol a zároveň dle hesla Jana Ámose Komenského: „Škola hrou“.

Podívejte se na náš web: www.modernizpev.cz.
V případě zájmu nás kontaktujte na: skola@modernizpev.cz.

Těšíme se na setkání.
Škola moderního zpěvu
Joshua
Příspěvky: 5
Registrován: pon 07. bře 2016 17:36:41

Chci umět víc, než co se běžně učí

Příspěvek: # 772Příspěvek Joshua »

Dobrý den, chodil jsem na hodiny zpěvu, ale žádný učitel, který mě učil, mě nenaučili to co jsem po nich žádal a to bylo vibrato, já vím, že se vibrato musí devolopovat a že to je přirozený, ale moc bych jsem se to chtěl naučit a taky bych se chtěl naučit belting,riff and runs, a jak rozšířit hlasový rejstřík a taky bych chtěl umět procítit píseň, kterou zpívám a je toho více. Naučil by jste mi to? Základy pěvecké techniky už zvládnu, ale chtěl bych jsem se dozvědět více co se týče hudby. Moc vás prosím!! Už jsem chodil ke třem učitelům na hodinu zpěvu, ale nic my pořádně nevysvětlili, jenom jak se správně dýchá, kde je hlavový tón a hrudní tón. Moc bych si přál dozvědět se a umět toho více než je základ. Mohl by jste mi to naučit? Předem díky za odpověď
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 377
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Chci umět víc, než co se běžně učí

Příspěvek: # 773Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Dobrý den,
není problém. :) Teď přes léto povedu prázdninovou výuku. O prázdninách je vždy méně zájemců a lekce nejsou nijak vázány na pravidelnost – domlouváme se víceméně z hodiny na hodinu. Tedy určitě by měl zbýt nějaký termín i pro Vás, když se budete chtít u mě stavit. :)

Jedním z mých hesel, kterým se řídím, je: podřizovat výuku přáním žáka, pokud to není proti logice pěvecké pedagogiky. Neboli nejprve budu muset zkontrolovat Vaše pěvecké základy, jestli vše děláte správně, protože na tom se pak staví vše ostatní. Pokud správně dýcháte a správně posazujete tón, ihned poté se začneme věnovat tomu, co si přejete – tedy klidně můžeme pracovat na vibratu nebo čemkoli jiném, co Vás zajímá. :)

Další věc, na které si zakládám, je umět co nejlogičtěji a co nejpodrobněji danou problematiku vysvětlit, aby to pokud možno pochopil úplně každý žák. :)

Tedy přijďte a zkusíme to spolu. ;) Stačí už jen, abyste vyplnil přihlášku a do poznámky uvedl své přání.

Budu se těšit na spolupráci.
Lukáš Jindra
Crazy
Příspěvky: 5
Registrován: ned 05. čer 2016 10:43:23

Re: Re: Chci umět víc, než co se běžně učí

Příspěvek: # 774Příspěvek Crazy »

Dobrý den, mám ty samé požadavky jako Joshua17, ale problémem je, že je mi teprve 13 let, ale se zpěvem už mám zkušenosti, protože jsem chodila na hodiny zpěvu ke třem učitelkám, takže základy už znám. Mohl by jste mi s tím také pomoci, já vím, že jsem ještě mladá, ale základ už znám a chtěla bych se toho dozvědět více. Zatím se mějte hezky.
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 377
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Re: Re: Chci umět víc, než co se běžně učí

Příspěvek: # 775Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Ahoj,
v mojí škole pomáháme i mladším ročníkům – nic se neděje. :)

Je otázkou, jestli už máš po mutaci nebo před mutací a nebo u Tebe mutace právě probíhá. Od toho se pak odvíjí průběh výuky. Před mutací je vhodné dělat jen základní typy cvičení, v době mutace je lepší pouze dýchat a rezonovat, no a po mutaci je pak možno pomalu se vrhnout na všechna možná, třeba i pokročilá cvičení – to závisí na pokročilosti žáka.

Každopádně pomoci Ti můžeme. Vyplň přihlášku na našem školním webu http://www.modernizpev.cz.

Lukáš Jindra
Crazy
Příspěvky: 5
Registrován: ned 05. čer 2016 10:43:23

Re: Re: Re: Re: Chci umět víc, než co se běžně učí

Příspěvek: # 776Příspěvek Crazy »

Takže by jste mi naučil, jak se používá vibrato atd. i když mám před mutací?
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 377
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Re: Re: Re: Re: Chci umět víc, než co se běžně učí

Příspěvek: # 777Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Vibrato ano. :)
Crazy
Příspěvky: 5
Registrován: ned 05. čer 2016 10:43:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chci umět víc, než co se běžně učí

Příspěvek: # 778Příspěvek Crazy »

A mohla bych si s vámi domluvit schůzku, kde by jste mi to vysvětlil a naučil? :)
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 377
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chci umět víc, než co se běžně učí

Příspěvek: # 779Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Já obvykle vyučuju žáky od 15 let výš (výjimku dělám, když někdo potřebuje připravit na talentovky na konzervatoř – to pak vyučuju i mladší žáky).

Pro nižší věkové kategorie mám ve své škole lektory.

Pokud ale trváš vyloženě na lekcích u mě, máš jedinečnou možnost:
nám právě končí školní rok. Během prázdnin (u nás je to cca od poloviny června do poloviny září) povedu nepravidelnou prázdninovou výuku, kde budu brát výjimečně i mladší ročníky… ;)

Takže vyplň přihlášku na http://www.modernizpev.cz a my ti pomůžeme. :)
Přidat příspěvek v tomto tématu