Talentové (přijímací) zkoušky na konzervatoř

Příprava na konkurz, talentovky na konzervatoř, ZUŠ, jakou školu si vybrat?
Pravidla fóra
Prosíme:
- nezakládejte duplicitní témata - pište své příspěvky do již existujících diskusí
- při psaní dotazu vyplňte políčko "Předmět" - zvýšíte tím přehlednost poradny
Děkujeme.
Rebecca Polohová
Příspěvky: 2
Registrován: sob 31. srp 2013 20:16:58

Příprava na konzervatoř

Příspěvek: # 677Příspěvek Rebecca Polohová »

Dobrý den, chodím do ZUŠ čtvrtým rokem na obor sólový zpěv. Nauku jsem dokončila již dříve, protože jsem kdysi hrála na housle…
Pokud se chci letos hlásit na konzervatoř, stačí mi, když mě bude připravovat má učitelka na ZUŠ? Nebo je lepší aby mě učil ještě někdo? Mám už domluvenou kamarádku na teorii, jde mi jen o hlasová cvičení atd…
Děkuji předem
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Příprava na konzervatoř

Příspěvek: # 678Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Přeju hezký den,
neznám kvality Vaší lektorky na ZUŠ. Je možné, že příprava od ní může stačit. Nicméně jít alespoň na jednorázovou konzultaci za někým, kdo vyučuje nebo někdy vyučoval na konzervatoři a zná požadavky na uchazeče, by mohlo být minimálně vhodnou zpětnou vazbou a třeba se může stát, že zjistíte, že jsou věci, co u přijímaček vyžadují a Vy ještě tolik neovládáte.

Přeju hodně štěstí!
Lukáš Jindra
Karel Vacek
Příspěvky: 1
Registrován: pát 06. pro 2013 8:41:49

Co mám zpívat u talentových zkoušek?

Příspěvek: # 679Příspěvek Karel Vacek »

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli Ave Maria od Schuberta ( rozsah e1 – es2 ) je dobrou volbou písně pro talentovky na konzervatoř. Nebo jeto spíš brané jako tzv. odrhovačka kterou se spíše shodím ? Děkuji moc
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Co mám zpívat u talentových zkoušek?

Příspěvek: # 680Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Dobrý den,
záleží, jestli se hlásíte na operu nebo na pop, dále také záleží na tom, jaký jste typ hlasu a jak celkově ta píseň k Vám sedí. Pokud Vám jde jen o tu píseň samotnou, tak na operní oddělení by to nemusela být špatná volba, ale záleží na konkurenci. Nevím, na kterou konzervatoř se hlásíte a kolik zájemců je tam k talentovým zkouškám nahlášeno. Je možné, že na některé klasické prestižnější škole by to chtělo náročnější skladbu, ale já nejsem odborník přes operu – na to by bylo lepší zeptat se nějakého pedagoga klasického zpěvu. Pokud se hlásíte na popový zpěv či muzikálové oddělení, volil bych raději jiný repertoár.

Lukáš Jindra
Hana Q
Příspěvky: 1
Registrován: ned 02. úno 2014 10:30:11

Prospěch

Příspěvek: # 681Příspěvek Hana Q »

Dobrý den.
Chci se hlásit na Pražskou konzervatoř, myslím si že mám určitý talent. Ale bojím se že by mi to všechno zkazilo můj prospěch na škole. Záleží hodně na prospěchu?? V 7. Třídě jsem měla prospěch=2,4 a 1,9. A v 8.třídě= 2,5.
Myslíte že by byla šance aby mě stím to prospěchem vzali na příjmačky??
Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Prospěch

Příspěvek: # 682Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Dobrý den,
u talentových zkoušek na konzervatoř je nejdůležitější váš umělecký talent. Samozřejmě, pokud přijde k přijímačkám hodně stejně talentovaných lidí, přihlíží se pak i k prospěchu. Určitě má také jinou váhu horší známka třeba z fyziky, která se na konzervatoři neprobírá oproti např. českému jazyku, který se samozřejmě na konzervatoři vyučuje. Nicméně jací zájemci se kdy u přijímaček sejdou, to nikdy nedokáže nikdo předem odhadnout.

Hlavně vám doporučuju, abyste byla na přijímačky dokonale připravená…

Držím palce.
Lukáš Jindra
Jana123
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:09:37

Špatné známky

Příspěvek: # 683Příspěvek Jana123 »

Dobrý den.
Dá se na Pražskou konzervatoř dostat k přijímačkám se čtyřkami? A trojikami?
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: Špatné známky

Příspěvek: # 684Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Dobrý den,
čtyřky na vysvědčení jsou problém na každé výběrové škole. Ale pokud oslníte obrovským talentem, nemusíte být bez šance…

Lukáš Jindra
Sandra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09. zář 2014 18:35:01

kontakty na profesory

Příspěvek: # 696Příspěvek Sandra »

Dobry den, sestra je nyni v 9.tride zs…rada by zkusila prijimaci zkousky na prazske herectvi…mohu poprosit o kontakt na lekotry herectvi a jinych odvetvi z nichz se zkouska sklada?Mnohokrat dekuji Hovorkova.
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 375
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Re: kontakty na profesory

Příspěvek: # 697Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Dobrý den,
já jsem sice studoval a vyučuju sólový zpěv a ne herectví, ale i v rámci mého studia na konzervatoři jsem měl hodiny herectví, tedy nějaký ten kontakt mám.

Nejlepší bude, když mi pošlete mail na lukas@modernizpev.cz a tam napíšete, jakým všem „odvětvím“ kromě herectví chcete, aby se Vaše sestra před přijímačkami věnovala. Já Vám pak zkusím najít vhodné lektory. :)

Lukáš Jindra
Přidat příspěvek v tomto tématu