Příprava na PŘIJÍMACÍ/TALENTOVÉ ZKOUŠKY a KONKURZY

Zajímá vás, jak probíhá výuka ve Škole moderního zpěvu? Zeptejte se nás...
Základní informace naleznete na našem školním webu http://www.modernizpev.cz.

Příprava na PŘIJÍMACÍ/TALENTOVÉ ZKOUŠKY a KONKURZY

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » úte 05. říj 2010 10:09:14

Jsem absolventem Pražské konzervatoře (Na Rejdišti), studoval jsem i na Konzervatoři Jaroslava Ježka.
Aktuálně působím jako profesor sólového zpěvu na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Znám tedy podmínky přijetí na tyto konzervatoře a mohu vás na ně připravit v oblasti sólového zpěvu i hudební teorie (hudební nauka, sluchová analýza, intonace, rytmus).

Potřebujete-li pomoci s herectvím nebo tancem, vím, na koho se obrátit.

Poskytnu vám rady a tipy k přijímačkám a následnému studiu, které jsem nabil nejprve jako student a nyní i jako pedagog na všech třech konzervatořích, které v současné době v Praze vyučují moderní zpěv.
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Dobrý den.

Příspěvekod Lucka J. » pon 18. říj 2010 23:05:07

Chtěla jsem se zeptat,jestli by jste mi mohl pomoci k přípravě na příjímací zkoušky na konzervatoř-obor zpěv.Jsem z Olomouckého kraje a výuce u vás bych se mohla věnovat i dopoledne.V dojíždění bych se v rámci možností snažilo podřídit. Za odpověď předem moc děkuji…Lucka
Lucka J.

Re: Dobrý den.

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » úte 19. říj 2010 9:38:22

Dobrý den,
v rozvrhu pro tento trimestr (říjen-prosinec 2010) mám už termíny pro žáky s pravidelnou docházkou všechny zaplněny. Nicméně mám vyhrazeno nemálo termínů pro žáky, co nemohou nebo nechtějí chodit pravidelně a v těchto časech se tito žáci různě podle svých možností střídají. Já sice v tuto chvíli nové žáky nepřijímám, ale když má někdo akutní problém, snažím se pomoct. Talentovky na konzervatořích bývají kolem ledna, takže vám jde o zřejmě o intenzívní 2–3 měsíce, kdy na sobě budete muset hodně zamakat. Proto, pokud byste brala to, že byste přijela pokaždé v jiný termín, podle toho o který nepravidelný termín v daném týdnu mí žáci neprojevili zájem a nebo byste nahradila nějakého žáka, který hodinu odvolal, tak by nemusel být problém se dohodnout. Napište mi na můj mail, jak jste na tom časově a já pro vás zkusím něco vymyslet. A ještě mi připište, jestli chcete pomoct jen se zpěvem nebo i s hudební naukou, která je také velice důležitá!

Mějte se hezky!
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

TERMÍN PRO PŘIHLÁŠENÍ na přípravu k přijímačkám

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » úte 19. říj 2010 9:57:23

Připravit se důkladně na talentové zkoušky a přijímačky z teorie na konzervatoř trvá měsíce...

Pokud se ozvete včas (nejlépe do konce srpna, pokud chcete jít v lednu k talentovkám), jistě nebude problém vám nějaké místo v rozvrhu nalézt.

Nicméně obecně doporučuju, aby svědomitá příprava na přijímací a talentové zkoušky na konzervatoř trvala minimálně jeden rok.
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Chci na konzervatoř

Příspěvekod Pavlína Kortusová » sob 05. dub 2014 1:39:27

Dobrý den,
jsem studentka psychologie a spontánně jsem se rozhodla, že mým přáním je věnovat se zpěvu. Celý život jsem hrála na klavír, ale zpívala jsem jen trochu ve sboru a je mi již 21. Může to znít zvláštně a možná už je pozdě, ale já doufám, že pozdě není nikdy. Miluji hudbu a zpěv, mám odhodlání, vůli, chuť a nadšení pro to na sobě pracovat. Moc bych stála o Vaši pomoc, ale jsem naprostá začátečnice. Chtěla bych začít a pracovat na sobě tak, abych příští rok mohla skládat přijímací zkoušky na konzervatoř a věnovat se zpěvu a hudbě. Mám talent a cit pro hru na klavír, ale více by mě lákal zpěv, nicméně jsem naprostý outsider. Chtěla bych se na Vás obrátit, zda byste se na mě nepodíval, jestli by se se mnou „dalo něco dělat“ a zdali mám nějaký hudební a hlavně pěvecký talent. Zda byste se mnou chtěl pracovat a pomoci mi v mé cestě ke zpěvu. Pokud Vás to zaujalo i když to možná zní jako zvláštní prosba (ale vážně nevím na koho se obrátit), tak mě můžete kontaktovat i na email pkortusova@gmail.com.
Děkuji za Váš čas.

Pavlína Kortusová
Pavlína Kortusová

Pomoc s talentovými zkouškami + literatura

Příspěvekod Romana Pejtricka » čtv 10. dub 2014 15:38:21

Dobrý den, přemýšlím nad tím, že bych zkusila Pražskou konzervatoř. A sice neměla jsem nejideálnější známky na dřívějších školách ale zase si říkám, že za zkoušku nic nedám a tak bych to popř. zkusila dohnat na talentovkách, jenže i v tomto mám dost velké mezery a tak bych se chtěla zeptat co by jste mi doporučil a zda li by jste mi mohl nějak pomoci se připravit na talentové zkoušky z oboru Hudba. Popř. najde li se nějaká vhodná literatura se kterou vy máte zkušenosti a mohl by jste doporučit? s Pozdravem Pejtricka
Romana Pejtricka

Re: Chci na konzervatoř

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » pát 11. dub 2014 0:28:58

Dobrý den,
já sám jsem začal studovat konzervatoř až ve 22 letech, takže Vás chápu. :)

Jistě se na Vás já nebo někdo z mé školy může podívat a pomoci Vám s přípravou na talentové zkoušky. :)
Stačí se ozvat na náš mail skola@modernizpev.cz.

Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Re: Pomoc s talentovými zkouškami + literatura

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » pát 11. dub 2014 0:33:07

Dobrý den,
není problém, přihlašte se na „Vstupní konzultaci“ na skola@modernizpev.cz.
My se na Vás podíváme a zhodnotíme, jaké jsou Vaše šance a jak Vám můžeme pomoci.

Mám-li Vám doporučit nějakou literaturu, tak doporučuju knihu ABC hudební nauky od pana Zenkla. Když ovládnete látku z této knihy, měla byste projít teoretickou částí přijímacích zkoušek na konzervatoř.

Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Připravíte mě?

Příspěvekod TerezaMarku » čtv 11. čer 2015 0:56:41

Dobrý den :) Je mi 14 let a příští rok si budu dávat přihlášku na konzervatoř a chci do toho dát maximum jelikož vím že berou málokoho a proto jsem se chtěla zeptat zatím ještě nezávazně jestli by jste byl ochotný mě přes léto mě doučovat.A nebo jestli bych musela až příští rok.Děkuji předem za odpověď :)
TerezaMarku

Re: Připravíte mě?

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » čtv 11. čer 2015 16:14:14

Dobrý den,
klidně. :) Mnoho žáků jsem připravoval na přijímačky na různé konzervatoře a hodně z nich se dostalo. Chce to začít co nejdříve a intenzivně na sobě pracovat. A to nejen na zpěvu, ale i na hudební nauce…

Máte-li zájem, vyplňte přihlášku na http://www.modernizpev.cz a do poznámky připište, že jsme spolu už komunikovali a že potřebujete připravit na přijímačky.
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Další

Zpět na Výuka zpěvu, hudební nauky, skládání a příprava na zkoušky