VÍKENDOVÉ CELODENNÍ KURZY - vhodné i pro mimopražské zpěváky


Zajímá vás, jak probíhá výuka ve Škole moderního zpěvu? Zeptejte se nás...
Základní informace naleznete na našem školním webu http://www.modernizpev.cz.

VÍKENDOVÉ CELODENNÍ KURZY - vhodné i pro mimopražské zpěváky

Příspěvekod Škola moderního zpěvu » pát 23. úno 2018 2:39:53

Na četná přání zájemců o studium zpěvu jsme zavedli celodenní víkendové pěvecké semináře pro omezenou kapacitu účastníků.

Zájemci o výuku zpěvu k nám jezdí opravdu z celé republiky, namátkou třeba z Liberce, Tábora, Teplic, Pardubic, Brna nebo Havířova. Pro některé bývá komplikované jet několik hodin do Prahy, odbýt si jednu lekci a pak se zase několik hodin vracet domů. A to navíc ještě ve všední dny, kdy má standardně naše škola otevřeno. Ale dokonce i někteří pražští žáci, kteří mají hodně práce, nestíhají chodit na výuku ve všední dny. Pro všechny tyto zájemce je výhodnější víkend.

Jenomže my nejsme jen "obyčejní učitelé hudby", co po absolvování studia hudby vyšli ze školy a rovnou "zapadli" do nějaké "hudebky" a ztratili tak kontakt s hudební realitou. My jsme aktivní umělci, což je naší devizou, protože jsme schopni předávat aktuální informace z dění populární hudby a také tipy a triky z praxe, které vás nenaučí škola, ale život. S tím však souvisí, že aktivní hudebník obvykle od čtvrtka do neděle vystupuje. O víkendech bývají navíc v divadlech tzv. "dvojáky", tedy že se hraje dvakrát za den. Pak je nereálné k tomu ještě vyučovat.

Jelikož zájem o víkendovou výuku je opravdu velký, rozhodli jsme se, že zkusíme dle našich uměleckých povinností sice nepravidelně, ale alespoň občas pořádat víkendovou výuku, byť za cenu toho, že ten den nebudeme nikde umělecky vystupovat.

Výhoda těchto skupinových pěveckých workshopů je nejen v konání o víkendech, ale také v tom, že kurz je celodenní, takže se za jeden den probere mnohem více látky než za jednu běžnou vyučovací hodinu. To ocení zejména mimopražští zpěváci.

Nezanedbatelnou výhodou je i výrazná finanční úspora, kdy v přepočtu na jednu vyučovací hodinu platí účastníci pouze zlomek běžné ceny.

Další výhodou je i fakt, že člověk se učí i pozorováním! Mnohdy, když lektor upozorní žáka na nějakou nevědomou chybu, žák si ji nedokáže u sebe řádně uvědomit už jen proto, že je tato chyba nevědomá, ale často i proto, že člověk sám sebe slyší jinak, než jeho okolí. Navíc se při zpěvu soustředí na mnoho věcí najednou a tak mu snadno nějaký detail unikne. Ovšem když vidí chybu na někom jiném, uvědomí si ji podstatně zřetelněji. Velmi užitečné také bývá, když žák vidí, jaký účinek se dostaví, když druhý student sledovanou chybu odstraní.

Nehledě na řadu doplňujících otázek, které během kurzu jednotliví účastníci kladou. Mnohdy si jednotlivci díky těmto otázkám, které by je samotné ani nenapadly, doplní mozaiku informací, díky čemuž probíranou látku lépe a rychleji pochopí.

Dalším pozitivem výuky ve skupině je vzájemná motivace a kolegiální podpora. Také sdílená radost, že se něco povedlo, je v kolektivu větší něž při sólové výuce a o to více motivuje do další práce.

Samozřejmě, že skupinová výuka už ze svého principu nemůže poskytnout individuální komfort, proto se na těchto kurzech věnujeme hodně výkladům techniky, které stejně žáci musí na sólových lekcích absolvovat. Rozdíl je ale právě v tom, že zde to absolvují za zlomek ceny a navíc se díky doplňujícím otázkám obvykle probere problematika ještě více do hloubky.

Proto jsou na kurzu dva lektoři, aby se povedlo všechny účastníky uhlídat, že probíraná cvičení provádějí správně a ti pak odjížděli domů s pocitem, že vše pochopili, vědí, jak mají doma cvičit a zažili si na kurzu pocit, jaké to je, když to dělají správně.
Škola moderního zpěvu

Uživatelský avatar
www.modernizpev.cz
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 05. zář 2011 14:45:36

Příspěvekod kolegaVH » úte 27. úno 2018 1:11:42

Detailní a logicky navazující výklad, praktické ukázky včetně pečlivé kontroly provedení, příjemné a dobře dostupné prostory jamm klubu, strhující šou Lukáše Jindry a pestrá směs účastníků. Ocenil bych podklady k písním dostupné předem, případně třeba výtah teorie a cvičení, zjednodušilo by to tvorbu poznámek a přípravu. Jsem moc spokojen, děkuji!

P.S.: Dvakrát se mi nepodařilo odeslat zevrubnější recenzi, tak jsem to hodně zkrátil
kolegaVH

 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26. úno 2018 17:42:12

Příspěvekod jarda » úte 27. úno 2018 15:34:31

Zdravím všechny hudební nadšence:) Kurzu jsem se zúčastnil, a rád se podělím o své dojmy - třeba tak někomu usnadním rozhodování, jestli to stojí za to.

Na tuto školu jsem narazil úplně náhodou na facebooku. Znáte to, jeden z vašich přátel někam klikne, mě se to líbí, tak taky kliknu, a je to... Popravdě jsem už delší dobu přemýšlel, že jako člen malé amatérské kapely příležitostně hrající pro svoje kamarády všude možně, bych měl konečně zjistit, jak se má opravdu zpívat, a nedělat to jen "pocitově". Nebyl jsem si jistý, jak poznám dobrého učitele zpěvu, takže možnost jednodenního workshopu byla naprosto ideální příležitost.

Už od začátku mi byl přístup Lukáše i Kačky, obou lektorů, velmi sympatický. Ví o čem mluví, evidentně mají spoustu zkušeností jak z praxe, tak několikaletého učení. Náplň kurzu byla pro mě, úplného začátečníka, přesně podle představ. Byl dán velký důraz na úplné základy, tedy dýchání a věci s tím spojené. Veškeré teorie byla vždy doplněna dostatkem cvičení, které jsme si za přísného dohledu poctivě vyzkoušeli:) Poslední část semináře, praktické ukázky v podobě připravených písní jednotlivých účastníků, to byla také hodně zajímavá záležitost (a pro pár z nás lehce stresující:D) - takové to klasické karaoke, jen s tím rozdílem, že tady vás bedlivě pozorovalo lektorské duo a všichni ostatní:))

Ve zkratce - celkově moc povedená záležitost, která splnila moje představy a očekávání, takže můžu s klidným svědomím doporučit!

Snad se mi v budoucnu poštěstí navštívit další podobný kurz, nebo rovnou klasické hodiny;)

ps. souhlasím s kolegou, hodily by se karaoke podklady předem, ale pokud je máte v rámci nějakého karaoke programu, tak pak alespoň orig. mp3 nahrávku se stáhnutým vokálem (vytvořené např. v Audacity, přece jen ne každý si to zvládne upravit, není to sice dokonalé, ale pro představu stačí)
jarda

 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26. úno 2018 11:46:49

Příspěvekod Zdeňka Čermáková » ned 25. bře 2018 13:40:21

Bylo naucne,prakticke a velmi vesele pojate zpivani :-)
Nadherne prozity den!Dekuji.
Zdeňka Čermáková

 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 25. bře 2018 13:39:13

Příspěvekod JanaZ » pon 26. bře 2018 10:52:15

Vikendovy kurz byl fajn. Lukas s Kacenkou byli dobre pripraveni, vse, co nam rikali doprovazeli praktickymi ukazkami. Kazdemu dokazali zodpovedet vsechny otazky, kazdemu pomohli s konretnim problemem na konkretni pisni.
Sesla se tam prima parta lidi, vladla tam dobra nalada...takze ja jedine doporucuji a doufam, ze bude jeste nejake pokracovani ;-)
JanaZ

 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. bře 2018 10:37:53

Příspěvekod Jana, Iveta a Petra » pon 09. dub 2018 22:32:24

Chtěly bychom moc poděkovat za Váš seminář pro pokročilé zpěváky. Byl velmi poučný, zábavně podaný a přitom velmi dobře vysvětlen. Moc nás to bavilo.
Jana, Iveta a Petra

 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. dub 2018 22:30:11

Příspěvekod František Mazura » čtv 10. kvě 2018 22:54:24

Ahoj Kateřino a Lukáši,
velké díky za úžasný den. Bylo to parádní kurz ve všech směrech .
Konečně vím, co dělat s problémy při zpěvu, vy jste byli skvělí lektoři- bylo to srozumitelné, podané příjemnou formou v uvolněné atmosféře, k čemuž přispěli i ostatní kurzisté a stále na to vzpomínáme.
Zdravíme do Prahy, přejeme radostné dny a snad někdy příště. Třeba bychom se mohli domluvit i na hodinu na skype .Kdyby jste zavítali na Moravu,tak se určitě ozvěte.
S pozdravem
František a Midi
František Mazura

 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. kvě 2018 22:51:46


Zpět na Výuka zpěvu, hudební nauky, skládání a příprava na zkouškyKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron