Zpětná vazba: Jak se vám líbí školní koncerty?

Školní koncerty pořádáme pravidelně několikrát do roka.
Pravidla fóra
Školní koncerty jsou důležitá součást výuky.
Zpívání před publikem ve velkém sále je něco úplně jiného než před lektorem v učebně. Proto se snažíme koncerty pořádat co nejčastěji.
Pro začínající zpěváky pořádáme společné koncerty na různá témata, abychom je hravým způsobem přiměli k vyzkoušení si různých hudebních stylů.
Pro pokročilejší zpěváky pořádáme koncerty jejich vlastních kapel a sólových projektů.
Uživatelský avatar
Lukáš Jindra, dipl.um.
Lektor zpěvu
Příspěvky: 374
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Zpětná vazba: Jak se vám líbí školní koncerty?

Příspěvek: # 234Příspěvek Lukáš Jindra, dipl.um. »

Milí žáci a návštěvníci našich koncertů,

budu rád za vaše reakce, jak jste se na koncertech cítili, jak se vám zpívalo, co se vám líbilo, případně co nelíbilo...

Svými postřehy můžete pomoci v rozhodování žákům, kteří teprve sbírají odvahu k tomu, aby také vystoupili.
A mě poskytnete zpětnou vazbu a inspiraci, abych akce pro vás mohl nadále vylepšovat...

Cílem společných koncertů pro začínající a mírně pokročilé žáky je, aby se studenti zpěvu pomalu zbavovali trémy, zvykali si na publikum a také na úplně jiné akustické podmínky, než jsou v učebně. Začátečníkovi se může stát, když poprvé vystoupí, že ho vyvedou z míry dosud neznámé zvukové podmínky, které v učebně nejsem schopen nasimulovat a on tak začne nechtěně zpívat nepřesně a nejistě. Toto je potřeba se naučit ovládat dříve než vystoupíte před opravdovým publikem. Proto jsou tyto koncerty velmi důležité. Trému a jistotu v koncertním zpěvu získáte pouze pravidelným koncertováním.

Proto také děkuju všem, co sedíte v publiku, že vždycky vytváříte pozitivní a povzbudivou atmosféru, že držíte palce svým spolužákům nebo rodinným příslušníkům, protože oni to opravdu potřebují. Díky!

Záměrem autorských koncertů pro pokročilejší žáky je dostat jejich vlastní hudební tvorbu k publiku, aby si neskládali tzv. "do šuplíku", ale aby se jejich písničky dostaly k novým posluchačům.

Proto budu rád, když mi zde napíšete svoje pocity z koncertů, které pro vás pravidelně pořádám.

Děkuju.
Michaela
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16. kvě 2007 11:32:40

Supr podvečer!

Příspěvek: # 269Příspěvek Michaela »

Jako budouci žák jsem byla moc zvědavá na výkony zpěváčků, tak jsem v úterý dorazila do Salmovské. Moooc se mi to líbilo, obdivovala jsem všechny, vím, jaké to jsou nervy veřejně vystoupit! Teď jen doufám, že budu po čase umět taky tak krásně zpívat a pobavit ostatní:-)
Lucka
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. kvě 2007 12:57:32

Dobrej zážitek

Příspěvek: # 270Příspěvek Lucka »

mě se tam taky moc líbilo… i přes trému si myslim že jsem to zazpívala celkem dobře… A i kdybych to zazpívala špatně, jsou tam fajn lidi, kterejm to stejně vadit nebude…
Tereza S
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16. kvě 2007 14:43:24

díky

Příspěvek: # 271Příspěvek Tereza S »

Ahoj Lukáši,
jsem z toho včerejšího koncertu děsně nadšená!!! A jsem šťastná, že jsem mohla být součástí nejpovedenějšího koncertu!!! Byla jsem po tom koncertě tak mimo, že jsem Ti zapomněla poděkovat..Ty máš na tom všem totiž velikou zásluhu! Ale jak jsem se posléze dozvěděla, tak moje rozjařená matinka a její kamarádka Ti poděkovaly taky :) Nicméně, opravdu super koncert! Tréma byla předtím, ale pak opadla. Bála jsem se, že to psychicky nezvládnu, ale po včerejšku mám pocit, že ta tréma se dá opravdu odbourat, alespoň na zdravou hladinku :)
Mamka Věrka
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 17. kvě 2007 14:15:00

Bezva

Příspěvek: # 272Příspěvek Mamka Věrka »

Pane učiteli, děkuji Vám i Vašim svěřencům za perfektní zážitek – koncert v Salmovské. Oceňuji Vaši práci a vystoupení všech. Bezva: Jen tak dál!!!
Alenka
Příspěvky: 1
Registrován: sob 19. kvě 2007 8:41:40

Tak to má být

Příspěvek: # 273Příspěvek Alenka »

Ahoj Lukáši, oplácím návštěvu návštevní knihy a těší mě krásné ohlasy na koncert v Salmovský. Myslím, že máš dar povzbuzovat a být pozitivní a to je moc fajn a není to (aspoň v Čechách :) zas až tak obvyklé. Tak se toho drž!
David Gránský
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02. lis 2007 20:27:37

Nováčci,nebojte se!

Příspěvek: # 274Příspěvek David Gránský »

Ten,kdo bude zpívat poprvé,absolutně nemějte obavy,protože ostatní jsou strašně ohleduplní,chápoutrému,protože ji mají uplně všichni!!(bez vyjímky!)Každej z nás,kdo tam bude zpívat,budevyklepanej,jak to bude možný,sice někdy méně někdo více,ale to už jde potom o seběvědomí.
VŠICHNI,kdo chodíme k Lukášovi,UMÍME ZPÍVAT''A proč?No protože je Lukáš uplněsupr učitel a přesvěčí a povzbudí každýho,že zpívat prostě umí ;) Díky Lukáši!!!
Adéla B.
Příspěvky: 1
Registrován: sob 19. led 2008 11:33:42

lednová kavárna

Příspěvek: # 275Příspěvek Adéla B. »

tak tahleta kavárna byla podle mě úplně nejlepší ;)byla tam i lepší atmosféra než minule :))
Ivana Z.
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29. led 2008 21:13:45

Lednová kavárna

Příspěvek: # 276Příspěvek Ivana Z. »

Mě se tam tedy moc líbilo, lidi jste vážně dobrý!! A fascinuje mě nejen jak umíte pěkně zpívat, ale i jak jste v pohodě na tom jevišti. Já mám vždycky hroznou trému, a mám pocit, že to musí být děsně vidět.
Lukáši, díky za přípravu a nyní i za hudební a obrazový záznam :)
Lucka
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. kvě 2007 12:57:32

všechny kavárny

Příspěvek: # 277Příspěvek Lucka »

neni to tak vidět… ;)
Přidat příspěvek v tomto tématu