Neumím zpívat, nelíbí se mi můj hlas. Co s tím? Je talent dědičný?

Prosíme:
- nezakládejte duplicitní témata - pište své příspěvky do již existujících diskusí
- při psaní dotazu vyplňte políčko "Předmět" - zvýšíte tím přehlednost poradny
Děkujeme.

Zde se nachází Pěvecká poradna, kterou jsme sem přesunuli z původní adresy peveckaporadna.blueforum.cz.

Re: Re: .

Příspěvekod Jirka. » úte 01. bře 2011 16:51:08

Dobře, tak děkuji moc za vyčerpávájící odpověd, máte to na emailu.
Jirka.

Umím zpívat?

Příspěvekod Michaela M » ned 02. bře 2014 18:19:45

Dobrý den,Velmi ráda zpívám.Kamarádka umí zpívat krásně a tvrdí mi že zpívám hezky ale nevěřím ji..Protože vlastně když se slyším zdá se mi to divné a když si to nahraju přes mobil tak to co nejrychleji vypnu kamarádka říkala že přes mobil to není tak jak v normálu ale nevím jestli to je pravda možná to nahrává trochu blbě ale i tak moc ráda zpívám a nevím jestli zpívat umím dokážete mi poradit ?:)
Michaela M

Re: Umím zpívat?

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » ned 02. bře 2014 19:31:11

Dobrý den.
Nejlepší by bylo zazpívat nějakému pěveckému pedagogovi a nebo jakémukoli kvalifikovanému muzikantovi, který Vám řekne, jestli zpíváte „hezky“.

Nahrávání zpěvu do mobilního telefonu není úplně nejsměrodatnější zpětná vazba. Kromě těch nejdražších modelů mobilních telefonů nemá skoro žádný telefon kvalitní mikrofon, z jehož nahrávky byste mohla usuzovat krásu barvy svého hlasu.

Pro posouzení svého hlasu byste se musela nahrávat přes pěvecký mikrofon nebo pro zpěv uzpůsobený speciální diktafon.

Pokud se Vám povede udělat nahrávku ve slušné kvalitě, můžete mi jí poslat. Nyní máme v nabídce novou službu – analýzu hlasu z nahrávek. Za cenu jedné lekce vám provedu podrobný rozbor vašich hlasových dispozic, upozorním na nedostatky a nastíním, jakým způsobem byste se mohla zlepšovat.

Ať se vám daří.
Lukáš Jindra

AKTUALIZACE:
Vývoj mobilních telefonů jde hodně rychle dopředu a čím dál více přístrojů i nižších cenových kategorií dokáže relativně "věrohodně" zaznamenat lidský hlas. Samozřejmě se studiovou kvalitou se to stále nedá srovnávat, ale pro posouzení Vašich dispozic už to začíná být dostatečné.
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Zpívat neumím, naučím se to?

Příspěvekod Karolína O » ned 21. srp 2016 1:01:15

Dobrý den:-)
Strašně moc bych chtěla umět perfektně zpívat, jako mezinárodní popové hvězdy:-) Mou otázkou je, jestli je možné toho dosáhnout, jestliže zpívat neumím-teda, sama nevím jak na tom se zpěvem jsem…kamarádi mi říkají že zpívám hezky, učitelka na zpěv mi na talentovkách na zuš řekla, že ještě nemám „srovnané hlasivky“(ale vzali mě)…takže nevím, řekněme že jsem takový průměr, ale i kdybych zpívat neuměla – mám šanci se to dobře naučit? Když se budu opravdu snažit, věnovat tomu třeba každý den…a prostě dřít?
Někde jsem četla, že ti co nemají talent, se to nikdy nenaučí perfektně.
Každopádně na tom budu makat tak i tak, ale ta otázka mi prostě nedala:-D
Karolína O

Re: Zpívat neumím, naučím se to?

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » ned 21. srp 2016 19:39:45

Dobrý den,
má se to tak, že zpívat se může naučit opravdu každý. Nicméně zpívat tak dobře jako špičkoví zpěváci/zpěvačky pouze ti, co mají talent, hlasové dispozice, píli a trpělivost.

Neznám Vás, takže nedokážu posoudit.
Ale držím Vám palce. ;)
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Neumím zpívat neznamená nemám talent?

Příspěvekod Neschopný Člověk :( » ned 21. srp 2016 20:33:29

Omlouvám se jestli to sem nepatří
Moje otázka je taková že pokud někdo zpívat neumí (nikdy se to neučil apod. neví o tom nic) tak to neznamená že nemá talent ne ? :D
(neříkám že to někdo řekl )
Je prostě možné že někdo kdo neumí zpívat má jen špatnou techniku a kdyby trénoval tak může mít krásný hlas ? :D
Děkuji za odpověd
Neschopný Člověk :(

Re: Neumím zpívat neznamená nemám talent?

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » pon 22. srp 2016 2:42:18

Dobrý den,
„neumí zpívat“ je relativní subjektivní pojem. Každý pod tím můžeme myslet něco jiného…

Samozřejmě, že technické neznalosti mohou člověku dělat problém – že mu třeba nejdou vyzpívat vysoké tóny, že mu to občas v těžkých pasážích neladí, že se mu zpěvem unavuje hlas, že nemá hlas dostatečně znělý, atd. To všechno se dá správnou technikou odstranit.

Hudební talent je ale určitý cit pro muziku, pro styl, pro pojetí, pro výraz v hudbě, pro emoce… Takový člověk nemusí mít vůbec techniku, může mít problém ze sebe vydat hezký znělý tón, ale když zazpívá, okamžitě cítíte, že z něho něco sálá, že vám předává nějaký pocit, že je to zajímavé, i když to třeba právě není v tuto chvíli kvůli technickým nedostatkům tak dokonalé, protože se to prostě nikdy neučil…

Tedy když člověk s přirozeným talentem začne intenzivně cvičit, jednou z něho může být skvělý úznávaný zpěvák. Když člověk bez talentu nebo s velmi malým talentem začne intenzivně cvičit, jednou může zpívat relativně slušně. A jelikož showbusiness není o kvalitě, ale o komerci, je v komerční hudbě plno takových netalentovaných lidí, kteří ale třeba hezky vypadají a jsou tím pádem zajímaví pro bohaté producenty, a nebo sami mají hodně peněz na sebepropagaci apod… Takže je to velmi relativní a vlastně také hodně záleží na tom, jestli člověk chce být kvalitní zpěvák nebo slavný zpěvák – to mohou být zcela odlišné kategorie…

Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Je nutný talent?

Příspěvekod Karel » úte 11. říj 2016 23:42:10

Musím mít talent abych jsem mohl umět Zpívat ??? Aneb zpívat neumím ale strašně rád bych umět zpívat chtěl . Strašně rád si zpívám téměř každou chvilku. A trému téměř nemívám. Zpívám si i o přestávkách ve škole .
děkuji Karel
Karel

Re: Je nutný talent?

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » sob 15. říj 2016 11:38:00

Dobrý den,
doporučil bych Vám začít u lektora zpěvu. Zajděte si k někomu klidně jen na jednorázovou lekci, aby posoudil, zda máte talent nebo nemáte. Sám to nemusíte dokázat odhalit.

To, jestli potřebujete talent, je relativní a záleží na tom, kam se zpěvem míříte. Pokud míříte za kamarády do hospody, tak tam si s nimi můžete zazpívat i bez talentu. Pokud jsou Vaším snem muzikálová pódia, bez talentu se už neobejdete.

Hodně štěstí.
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Předchozí

Zpět na RADY PRO ZPĚVÁKY