Intonace - jak se naučit čistě zpívat?

Prosíme:
- nezakládejte duplicitní témata - pište své příspěvky do již existujících diskusí
- při psaní dotazu vyplňte políčko "Předmět" - zvýšíte tím přehlednost poradny
Děkujeme.

Zde se nachází Pěvecká poradna, kterou jsme sem přesunuli z původní adresy peveckaporadna.blueforum.cz.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dechove,lidove pisne

Příspěvekod Ivetka » pát 02. bře 2018 17:24:18

Jinak se nezlobte,budu muset zabrat,a vyhledavat,postup,jak se dopracovat otevirat hrdlo k hlasu,k prvnimu,B.
Ivetka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dechove,lidove pisne

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » sob 03. bře 2018 0:45:58

Aha, tak to se omlouvám, to jsem to opravdu špatně pochopil. Přiznávám, že jsem se ve Vašem textu poněkud ztratil...

Samozřejmě on každý zpěv, který má být čistý, provedený plnobarevně a s emocí, není zadarmo, vyžaduje určité technické dovednosti a určité fyzické úsilí. Tedy i lehká jednoduchá lidovka, pokud má být zazpívána dobře, může dát zabrat! ;-)

Máte-li problém s intonací, tak buď za to může ještě nevytrénovaný hudební sluch a nebo technický problém. Nejčastěji tím technickým problémem bývá buď špatné pěvecké dýchání nebo nedostatečně uvolněné tělo. Samozřejmě to ale mohou být i jiné příčiny...

A máte pravdu, odpověď na Váš specifický problém na internetu nenajdete. To musí diagnostikovat hlasový pedagog, který Vás uslyší zpívat a řekne Vám, kde máte problém.

Zkuste se porozhlédnout ve Vašem okolí, jestli tam nepůsobí nějaký učitel zpěvu. Pokud ne, kontaktujte mě na mém mailu, co jsem Vám už posílal a můžeme se domluvit na lekci po Skypu. Velmi rychle Vám diagnostikuju, co je Váš problém a řeknu Vám, jak ho máte odstranit. ;-)

Ať se Vám daří!
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Předchozí

Zpět na RADY PRO ZPĚVÁKY