Rady pro začátečníky - jak se začít učit zpívat?

Prosíme:
- nezakládejte duplicitní témata - pište své příspěvky do již existujících diskusí
- při psaní dotazu vyplňte políčko "Předmět" - zvýšíte tím přehlednost poradny
Děkujeme.

Zde se nachází Pěvecká poradna, kterou jsme sem přesunuli z původní adresy peveckaporadna.blueforum.cz.

Re: Re: Můžu se stát zpěvačkou???

Příspěvekod Vladimír » úte 06. zář 2011 17:40:27

Jestliže si myslíme že nemáme moc něco učinit, pak i když ji máme, ale pochybujeme pak ji určitě nemáme.A jestliže ji nemáme ,ale myslíme si že ji máme, pak ji skutečně získáme!
Ps:Ne na sílu ,ale s láskou…
Vladimír

POP

Příspěvekod Terezka » ned 09. říj 2011 16:32:52

Ahojky muj sen je být zpěvačkou je mi 11 let vyhrála jsem soutěž chodím i do lidušky přeju si být popovou zpěvačkou před rokem jsem začla chodit na zpěv měla jsem uplně první soutěž a hned jsem jí vyhrála tatka říká že by ze mě mohlo něco být moc si to přeju jak se mužu stát zpěvačkou?JÁ nejsem z Prahy tak to bude složitější Ahojky
Terezka

Re: POP

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » úte 11. říj 2011 12:04:00

Ahoj,
pro tvůj sen je důležitá píle, vytrvalost a pracovitost. Aby ses stala „hvězdou pop music“, musíš na sobě roky tvrdě poctivě pracovat, mít dobrého hlasového pedagoga a pokud máš alespoň špetku talentu, může se ti tvůj sen splnit. Pokud u vás v okolí není dobrý hlasový pedagog, tak až budeš starší, začni jezdit na lekce zpěvu do Prahy nebo do Brna. (tak jsem to dělal já i mnoho mých dnes již slavných kolegů) Ještě jsi hodně mladá a máš všechno před sebou, takže jediné, co ti mohu poradit, je: makej na sobě a jdi za svým snem. :)

Držím ti palce!
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

zpěv

Příspěvekod Josefina » ned 23. říj 2011 19:46:21

Dobrý den, již mnoho let mne láká klasický zpěv, ale nikdy jsem nenašla odvahu na nějakou hodinu to jít zkusit. V prosinci mi bude už 16 let, se zpíváním mám prakticky nulové zkušenosti. Jako malá jsem docela pěkně zpívala, ale nyní po dvou letech bez jakékoliv hudební výchovy a předchozím přístupu naší paní profesorky „vy, co na nic nehrajete si dělejte co chcete“ se obávám, že už asi ani nic moc neuzpívám. Můj sen však stále přetrvává a já bych se chtěla zeptat, zda-li by byla nějaké naděje, že bych se zpívat ještě naučila. Je mi jasné, že to asi nikdy nebude takové, jako kdybych od malička chodila někam do Lidušky, ale spíš jen tak pro radost, čistě z lásky ke klasické hudbě :)
Josefina

Re: zpěv

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » pon 24. říj 2011 10:26:11

Přeju hezký den,
myslím, že vaše obavy jsou zbytečné. V 16 letech jste stále ještě mladá a vůbec není pozdě „začít“ se zpíváním. Ale sama tvrdíte, že jste dřív zpívala, takže to vlastně začátek nebude, jen se k tomu po dvouleté pauze vrátíte.

Já si naopak myslím, že teď je ideální doba se do toho pořádně pustit. Touto dobou už máte po mutaci a váš hlas začíná získávat zralejší charakter, tedy takový, co už budete mít celý život. Zpívání před mutací je dobré pro celkový rozvoj muzikality dítěte a pro základní ovládnutí hlasu. Ale není to nic, co by se nedalo dohnat po mutaci. Třeba já opravdu začal zpívat až ve 20 letech – předtím jsem nikdy nikde nic nezpíval, jen doma v pokojíčku jsem si pobrukoval s oblíbenými nahrávkami. :)

Osobně zastávám názor, že před mutací nemá smysl s dětmi dělat něco víc než jednoduché písničky a jednoduchá cvičení. Jelikož během mutace hlasivky v krátké době radikálně povyrostou, změní se tím zásadně fyzikální vlastnosti hlasivek a vlastně se jakoby jede „od nuly“ znova. Teprve, když je hlas usazený, má smysl začít seriózně budovat pěveckou techniku, protože to, co bylo do mutace, bylo jen „dočasné“ a to co vybudujete po mutaci, je už „napořád“.

Navíc práce na hlasové technice v období mutace (u dívek přibližně cca mezi 11–14 lety) může být pro hlas dokonce škodlivá, proto je lepší v této době s hlasem opravdu „nic velkého“ nedělat.

Shrnu to: jste v ideálním věku pro to, začít budovat pěveckou techniku.
Tedy směle do toho! :)

Držím palce!
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

sen

Příspěvekod simona » pon 23. led 2012 20:19:09

dobrý den,
je mi 13 let, a od malinka bych se chtěla stát popovou zpěvačkou… nevím ale, jestli mi to jde. občas zpívám vysoké tóny hodně přes krk (nebo tak nějak) a nejde mi to pořádně zazpívat. na základní škole jsem chodila do sboru (cca 4 roky) a zpívala jsem „3. hlas“. nevím, kde a jak se mám pořádně naučit zpívat a jak jsem už zmínila, je to můj sen…
prosím poraďte mi, kde mohu sehnat dobrého učitele zpěvu z Brna?
Děkuji moc…
simona

Re: sen

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » pát 27. led 2012 16:15:15

Ahoj,
problém s vysokými tóny má na začátku téměř každý, takže se nemusíš bát, že by ti to mohlo zabránit dosáhnout svého snu.

Už co nevidět zavedu výuku po Skypu. Pokud jsi vybavena na Skypovou komunikaci, mohu se na tebe „podívat“.

Co se týče jiných pedagogů, s žádnými po republice nespolupracuju, kromě těch, kteří pracují v mé škole.

Ale snad bych ti i přesto mohl nějak pomoci. Napiš mi mail a něco vymyslíme. :)
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

rada

Příspěvekod erik » pon 27. úno 2012 14:01:49

dobry den potrebuji se zeptat,vsichni mi rikaji ze mam hrubi hlas,myslite si ze de hlas vytrenovat.dekuji
erik

Re: rada

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » úte 28. úno 2012 0:08:11

Dobrý den,
samozřejmě, že se dá hlas vytrénovat – k tomu jsou právě učitelé zpěvu! :) Někdo si hrubý hlas pěstuje záměrně, aby docílil charakteristické barvy, jiný zase chce barvu jemnou – vše je věc vkusu a vše se dá vytrénovat.

Tedy doporučuju, navštivte pedagoga. :)

Držím palce!
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Zpívám dobře nebo ne?

Příspěvekod Tomáš Pulzer » pon 10. zář 2012 9:35:14

Dobrý den,
Chci se zeptat jestli bych mohl nějak zjistit jak na tom jsem z hlasovým projevem.Hudba mě baví a mám rytmické cítění.
Nehraji zatím na žádný nástroj,ale přemíšlím o kytaře.
PS:Mohu poslat nějakou nahrávku.
kontakt: tomaspulzer@seznam.cz nebo zde
Děkuji
Tomáš Pulzer

PředchozíDalší

Zpět na RADY PRO ZPĚVÁKY