Jak se stát hvězdou?


Prosíme:
- nezakládejte duplicitní témata - pište své příspěvky do již existujících diskusí
- při psaní dotazu vyplňte políčko "Předmět" - zvýšíte tím přehlednost poradny
Děkujeme.

Zpev

Příspěvekod VikiLic » stř 14. lis 2018 22:21:57

Ahoj jsem Viki a je mi 14 let. Hrozne moc miluju zpev a tanec.Dokonce jsem napsala i pisnicku.No napsala jsem dve anglicke pisnicky. Uz od malicka chci byt popova zpevacka. Chci stat na podium a zpivat pisnicku a vsichni v publiku zpivaji se mnou. Zare leflektrou me ozaruje ale stale vidim na cele publikum a usmivam se,protoze se mi vyplnil sen. Proste chci toto ale trochu se stydim. Pred pribuznyma a kamosema ne ale pred mym ucitelem hudby se stydim. Prosim poradte jak se muzu stat hvezdou.Jak si vyplnit svuj celozivotni sen.
VikiLic

 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14. lis 2018 22:07:23

Re: Zpev

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » čtv 15. lis 2018 0:38:18

Ahoj,
je krásné plnit si své dětské sny. Taky jsem si v dětství vysnil, že chci být zpěvák a pak jsem roky za tím cílem šel, dřel jsem, pilně cvičil každý den, poctivě studoval hudbu a pokorně přijímal pomalé krůčky, které mě vedly až k cíli...

Ale je třeba si uvědomit, že stát před plným sálem, co zpívá tvou píseň je jen vrcholek celé pyramidy, je to jen pozlátko, které dostaneš za odměnu, za tvou tvrdou poctivou práci. A hlavně bys neměla jít za cílem "být slavná", nýbrž za cílem "být dobrá". Sláva je pomíjivá a někdy se jí dostane bohužel i lidem, kteří nejsou dobří. Těch si ale nelze moc vážit. Když však budeš opravdu dobrá, můžeš dělat muziku dlouho a lidé si tě budou skutečně vážit. Pak se můžeš stát i hudební legendou. ;)

Budu tedy předpokládat, že ti nejde jen o to pozlátko slávy, ale že chceš být opravdu dobrou umělkyní...

Nejprve to chce upřímné nadšení a opravdovou lásku k umění, která je startér toho všeho. To zřejmě máš. Pak je třeba mít alespoň špetku talentu. To by ti měl potvrdit dobrý pedagog. No a pak je potřeba roky na sobě dřít, pravidelně cvičit, učit se a stále pracovat na svém zlepšení. Nejlepší je mít nějakého učitele na moderní zpěv a na moderní skladbu, když chceš tvořit i písničky. Chceš-li dělat komerční pop, tak choď i na lekce moderního tance.

Dej si také pozor, abys po prvním úspěchu nezpychla. Tím si můžeš udělat nepřátele a třeba se také nebudeš tak rychle zlepšovat, když si budeš myslet, že jsi už dobrá. Smiř se s tím, že vždycky ve světě bude někdo lepší. Ale ty musíš na sobě makat, abys byla nejlepší, co dokážeš.

Obrň se pílí, trpělivostí, silnou vůlí, pokorou... Je to dlouhá cesta, ale stojí za to. ;)

Samozřejmě cestu ti může urychlit nějaká pěvecká soutěž nebo televizní reality show. Někdy to nemusí být příliš pozitivní zkušenost, ale to by bylo na dlouhé povídání. Poctivá práce je nejvíc... Také je třeba mít štěstí na lidi, které potkáš. Umění komunikace je také velmi důležité. To se obvykle léty naučíš. Potřebné kontakty pro start kariéry můžeš získat třeba během studia na konzervatoři.

Co se týče tvé trémy před učitelem, tak s menší nebo větší trémou se minimálně zpočátku potýká každý. Má různé projevy a různou míru. Ve většině případů ji člověk nakonec přemůže a zvykne si na její existenci. Poté bývá tím menší, čím lépe je člověk připraven na své vystoupení...

Ve tvém věku, pokud do opravdu chceš dělat, jsi ochotná pro to opravdu všechno obětovat a máš dostatek sil na sobě opravdu hodně makat, tak jdi do toho. Měj učitele zpěvu, skladby i tance. Zkus třeba po gymplu konzervatoř (není nutné jít na konzervatoř hned po základce - pro jistotu je lepší mít nejprve normální školu). Cvič svůj hlas každý den. Tvoř stále nové a nové písně. Až budeš trošku větší, zkus třeba zpívat v nějaké kapele. Sbírej zkušenosti kde se dá...

Držím ti palce! :)
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Uživatelský avatar
Lektor zpěvu
 
Příspěvky: 368
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32

Jak se prosadit v hudbě ?

Příspěvekod Sajmona » ned 15. led 2023 0:54:01

Dobrý den,
mám možna trochu zvláštní otázku, ale jak se dá prosadit v hudbě, když mi je už 28 let? Zpívám si s přestávkami přibližně deset let, ale jen sama pro sebe doma, bez odborného vedení učitele hudby. Myslím, že mám hudební sluch a zpívám docela čistě, jen mám nevýrazný-slabý hlas. Taky jsem se učila chvíli hrát na klávesy a kytaru, ale pak kvůli škole a práci na to nebyl čas. Teď bych se k tomuto mémo koníčku a snu chtěla vrátit a naučit se hrát na klávesy, případně i kytaru, abych mohla psát/tvořit písně, případně hrát v kapele, nebo solo. Prostě se nějakým způsobem věnovat hudbě, víc než doma v pokoji. Baví mě to a chtěla bych se tomu věnovat a zkusit se i někde prosadit (vím, že to bude dost náročné a možná nereálné, stojím nohama na zemi :D)
Proto bych se Vás chtěla zeptat, co můžu udělat proto, abych se v hudbě posunula někam dál a mám ještě vůbec šanci v mém věku v hudbě uspět? (v porovnání s těmi, co začali podstatně dřív a mají tak víc zkušeností, kontaktů atp.) Příjde mi totiž, že už je ve 28 letech pozdě začít a něco dokázat (v hudbě). Děkuji za Váš názor, radu a případné nasměřování. Potřebuji v tomto směru získat odvahu.Děkuji. Zdraví Sajmona
Sajmona

 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 15. led 2023 0:21:20

Re: Jak se prosadit v hudbě ?

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » ned 15. led 2023 21:19:47

Dobrý den,
záleží na mnoha faktorech, které nedokážu na dálku posoudit...

Důležitý faktor je samozřejmě hlavně váš hudební talent. Dále píle, cílevědomost, i určitá tvrdohlavost a sebevědomí... Pak také třeba vaše charisma, ale i talent sebeprezentace a sebepropagace. Zajímavé faktory jsou také, jaké máte na to všechno finance a co všechno jste schopna pro kariéru obětovat. Výhodou je samozřejmě i líbivý vzhled. Dobře se prodává třeba i zajímavý životní příběh. Pomoci vám mohou jistě dobré známosti v oboru. No, je toho mnoho a vše jsem ani nevyjmenoval...

Pak je samozřejmě otázka, co pro vás vlastně znamená „prosadit se v hudbě“. To má každý trošku jinak. Někdo pod tím myslí být celosvětovou hudební hvězdou, jinému stačí hrát párkrát do roka s přáteli v malém klubu pro pár lidí. Ale jsou i lidé, kterým ani tak nejde o duševní seberealizaci prostřednictvím hudby, jako o pozlátko slávy, kdy nacházejí sebeuspokojení v pocitu, že jsou středem pozornosti...

Každopádně vyjdu z představy, že vám jde o umění samotné a chcete “jen“ dobře zpívat, dobře skládat nebo i hrát na hudební nástroje a budete ráda, když najdete alespoň nějaké publikum.

Pedagog zpěvu je samozřejmě výhodou, protože vás naučí, jak třeba právě nemít ten slabý hlas, co o něm píšete, a jak docílit zajímavější barvy. I ve 28 letech se dá s kariérou začít, ale samozřejmě ti, co začali dříve jsou v určité výhodě. Nicméně jejich náskok se dá někdy doběhnout.

Chcete-li začít zpívat s kapelou, hledejte inzeráty, hlaste se kapelám. Nebo si dejte svůj inzerát a hledejte hudebníky sama. Jsou i hudební kluby, kde se pořádají jam session. Tam se potkávají hudebníci a někdy z toho vznikají nové spolupráce, nové projekty. Dnes v době internetu je to snazší, než za mého mládí. Pátrejte na hudebních serverech, sociálních sítích... :-)

Držím palce! ;-)

Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Uživatelský avatar
Lektor zpěvu
 
Příspěvky: 368
Registrován: úte 09. led 2007 0:31:32


Zpět na RADY PRO ZPĚVÁKYKdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron