Intonace - jak se naučit čistě zpívat?

Prosíme:
- nezakládejte duplicitní témata - pište své příspěvky do již existujících diskusí
- při psaní dotazu vyplňte políčko "Předmět" - zvýšíte tím přehlednost poradny
Děkujeme.

Robbie - píseň Video killed the radio star

Příspěvekod lion005 » sob 29. kvě 2021 22:59:02

Dobrý den, omlouvám se, že Vás znovu obtěžuji s podobnou věcí jako minule.
Opět a naposled se bude jednat o intonaci u Robbieho. Za tuto verzi Video killed the radio video star
Robbie sklidil u některých lidí kritiku, nekteré tóny se mi zdá mu ulítly, myslíte že je v ní hodně
často falešný? zaslouží si takovou kritiku za ni? Mohlo to být tím, že pořád skákal, a nebo
měl potíže s ineary jen mě zajímá jestli je to vážně tak špatné. Snad se na mě nebudete zlobit.
Musím si úplně zakázat číst komentáře a analyzovat. Už jsem intonaci vůbec neřešil a měl radost z hudby
než jsem narazil na toto video a pár komentářů pod ním. Taky bych byl nerad abyste si myslel že je
Robbie mizerný zpěvák. On dokáže zpívat i geniálně jen má někdy výkyvy. Stačí velice krátká odpověď.
https://www.youtube.com/watch?v=Es0OlS0Cghw

Libor
lion005

Re: Robbie - píseň Video killed the radio star

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » pon 07. čer 2021 10:21:32

Dobrý den,
asi vám nenapíšu už nic nového, než co jsem vám psal minule. Prostě ano, jsou tam nepřesně zaintonované tóny. To jsou prostě živé koncerty, kde se dělá show. O možných důvodech nepřesné intonace jsem, mám pocit, už tenkrát také psal. A i vy sám ve svém dotazu některé zmiňujete. Přesný důvod se nedozvíme, ale na živých koncertech to prostě takto chodí.

Doporučuju nečíst komentáře. ;-) Na internetu se v nemalé míře sdružují lidé, co jsou nevyrovnaní a mají potřebu vyhledávat důvody k psaní nehezkých příspěvků za každou cenu. Píšou tam mnohdy věci, co by nikomu do očí neřekli. A často volí slova extrémně nadsazená, vyjadřují se hůř, než je realita... Já na internetu čtu články, koukám na videa, ale komentáře nečtu. :-) Nepotřebuju číst výlevy psychicky nevyrovnaných jedinců. Umím si udělat názor sám. ;-) Tím samozřejmě nechci říct, že by komentovali pouze labilní lidé, to rozhodně ne! Ale vždy se najde pár rejpavých příspěvků a ty připoutají pozornost daleko více než realistický postřeh vyrovnaného jedince. A navíc mnohdy se o "odborné" postřehy snaží lidé, co problematice vůbec nerozumějí. :-D

Budu se opakovat, ale nekažte si radost z muziky analyzováním a čtením příspěvků od amatérů, neodborníků či zapšklých jedinců... Muzika opravdu nemusí být o dokonalosti... Baví vás Robbieho projev? Jeho charisma? Jeho barva hlasu? Jeho emoce? Těší vás, když slyšíte jeho hlas? Baví vás se na něho dívat? Tak si to užívejte a nesledujte, jestli náhodou někde neudělá chybu. Jsme lidi a chybujeme celý svůj život. :-)

Přeju více radosti z muziky! ;-)
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Předchozí

Zpět na RADY PRO ZPĚVÁKY