Vysoké tóny „v plném hlase“ + „hlavový tón“, „falzet“

Prosíme:
- nezakládejte duplicitní témata - pište své příspěvky do již existujících diskusí
- při psaní dotazu vyplňte políčko "Předmět" - zvýšíte tím přehlednost poradny
Děkujeme.

Re: Re: Re: Nepěkná barva ve falzetu

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » čtv 18. čer 2020 17:06:41

Ahoj ještě jednou.

Já jsem tě neslyšel zpívat, tak nevím, které cvičení bude zrovna pro tebe to vhodné. Jak jsem vypsal, je více věcí, co se dají na falzetu vylepšit. Je otázka, co bys s ním přesně chtěl - jestli bys chtěl odstanit dyšnost, nebo ho ztmavit nebo přiostřit... Je toho hodně...

Nejlepší by bylo, kdybys přišel na lekci, ukázal mi svůj falzet a já bych ti navrhnul, co by bylo vhodné na něm změnit. Pokud to máš do Prahy příliš daleko, můžeš využít on-line lekci. Nicméně pro mimopražské (jezdí za námi žáci nejen z celé ČR, ale i zpěváci žijící v zahraničí) pořádáme víkendové kurzy. ;-)

Aktuálně pro vás připravujeme úplně nové nahrávky hlasových cvičení, tak tu brzy bude další varianta, kterou budete moci všichni využít... ;-) Ono je totiž daleko lepší a vhodnější to slyšet na vlastí uši a vidět na vlastní oči, než jen číst popis - u toho hrozí, že se nepochopíme a tomu bych se rád vyhnul... ;)

Když opravdu chceš, řešení vždycky najdeš. ;-)
Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Re: Re: Re: Re: Nepěkná barva ve falzetu

Příspěvekod Igi » úte 30. čer 2020 15:02:29

No slyšel jsi mě zpívat 2.2. na Tvém kurzu, ale to už si nemůžeš pamatovat :D
Jinak asi bych potřeboval nejvíce odstranit dyšnost a případně i trošku přiostřit.
Igi

Re: Re: Re: Re: Re: Nepěkná barva ve falzetu

Příspěvekod Lukáš Jindra, dipl.um. » stř 01. črc 2020 13:20:18

Aháááá... :-D

To přiostření za pomoci twangu jsme tam asi neprobírali. To děláme na kurzu pro pokročilý.

Na odstranění dyšnosti by mohla pomoct třeba "motorka", co jsme asi dělali... Ale jsou i intenzivnější metody, pokud tě hodně trápí, ale to už bys musel dorazit na lekci. ;-)

Lukáš Jindra
Lukáš Jindra, dipl.um.

Lektor zpěvu

Předchozí

Zpět na RADY PRO ZPĚVÁKY